• Новий штучний інтелект від компанії Anthropic

Новий штучний інтелект від компанії Anthropic

НОВИЙ ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ ВІД КОМПАНІЇ ANTHROPIC

Claude.ai – це новий штучний інтелект, створений компанією Anthropic, яка займається дослідженням та розробкою корисних, чесних та безпечних систем штучного інтелекту. Claude.ai може виконувати різноманітні завдання з обробки тексту та розмови, такі як підсумовування, пошук, творче та спільне письмо, запитання та відповіді, кодування та багато іншого. Він також може приймати вказівки щодо особистості та поведінки. Користувачі можуть спілкуватися з ним через інтерфейс чату або API.

Claude.ai відрізняється від інших штучних інтелектів тим, що він був навчений бути корисним, чесним та безпечним. Він менш схильний до створення шкідливих або образливих виводів, легше спілкується з людьми та краще керується їхніми побажаннями. Він також має високий рівень надійності та передбачуваності.

Claude.ai був запущений у березні 2023 року після закритого альфа-тестування з ключовими партнерами, такими як Notion, Quora та DuckDuckGo. У липні 2023 року компанія представила Claude 2, свою нову модель, яка має покращену продуктивність, довші відповіді та може бути доступна через API, а також через новий публічний бета-сайт claude.ai. Компанія також пропонує дві версії Claude: Claude і Claude Instant. Claude - це модель високої продуктивності, а Claude Instant - легша, дешевша та швидша опція.

Claude.ai використовує генеративну адверсарну мережу (GAN), яка є спеціальною моделлю штучного інтелекту, що навчається на великих наборах даних та синтезує новий вміст, який схожий на оригинальний. Наприклад, GAN може навчитися генерувати зображення обличчя людей, яких не існує в реальності, або перетворювати фотографії в малюнки.

Claude.ai застосовує ряд методик безпеки для зменшення ризику створення шкоди або образи. Компанія проводить внутрішню оцінку своїх моделей на великому представницькому наборі шкодливих запитань, використовуючи автоматизований тест, а також регулярно перевіряє результати вручну. За цією оцінкою, Claude 2 був у два рази краще за Claude 1.3 у наданні безпечних відповідей. Компанія також використовує різні техніки безпеки, про які можна прочитати тут і тут.

Claude.ai має багато позитивних відгуків від своїх партнерів та користувачів. Наприклад, Quora використовує Claude для свого додатку Poe, який дозволяє користувачам спілкуватися з штучним інтелектом та отримувати відповіді на свої запитання. Користувачі описують відповіді Claude як детальні та легко зрозумілі, а також подобається їм, що обмін схожий на природну розмову1. Інший партнер, Juni Learning, використовує Claude для свого Discord Juni Tutor Bot, онлайн-репетитора, який допомагає студентам досягати академічного успіху. Вони обрали Claude на основі його корисних та якісних відповідей, а також його здатності надавати розмовний досвід на рівні справжнього репетитора або вчителя.

Claude.ai – це перспективний проект, який показує можливості генеративного штучного інтелекту для створення корисного, чесного та безпечного вмісту. Він може допомогти людям з різними завданнями та цілями, а також покращити їх продуктивність та креативність. В майбутньому компанія планує розширювати функціональність та доступність Claude, а також поліпшувати його продуктивність та безпеку.

Використані джерела:

    Anthropic. (2023). Introducing Claude. – URL: https://www.anthropic.com/index/introducing-claude

    Anthropic. (2023). Claude 2. – URL: https://www.anthropic.com/index/claude-2

    TechCrunch. (2023). Anthropic releases Claude 2, its second-gen AI chatbot. –URL: https://techcrunch.com/2023/07/11/anthropic-releases-claude-2-the-second-generation-of-its-ai-chatbot/

Автор Андрій Озарчук

Автор
Teacher
Zakhar Zenchenko
Учень

Коментарі

Олена Голубчик19 липня 2023 року

при реєстраціі Украіна вказана без 3 областей.

Олена Голубчик19 липня 2023 року

А чи звернули ви увагу на те, о при

Останні статті

course thumb

FLIKI: РЕВОЛЮЦІЯ У СТВОРЕННІ ВІДЕО

FLIKI: РЕВОЛЮЦІЯ У СТВОРЕННІ ВІДЕО

Детальніше
course thumb

Авторський розв'язок ІII етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій 2023-2024 н.р. м.Дніпро

Авторський розв'язок ІII етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій 2023-2024 н.р. м.Дніпро

Детальніше
course thumb

Завдання ІII етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій 2023-2024 н.р. м.Дніпро

Завдання ІII етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій 2023-2024 н.р. м.Дніпро

Детальніше