Scratch
Новини
Пошук
Про нас
Зворотній зв'язок

Завдання ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій 2015-2016 н.р. 8-11 класи. Чернігів

Коваленко Оксана Іванівна | 2015-12-06 19:36:06

Завдання ІІ етапу

 Всеукраїнської учнівської олімпіади

з інформаційних технологій 2015-2016 н.р.

8-11 класи

Завдання 1 (20 балів)

Створіть текстовий документ. Виконане завдання збережіть у файл під ім’ям Завдання1. До Дня перемоги у школі проходить конкурс на найкращу листівку, зроблену за допомогою засобів текстового процесора.

Вказівки, вимоги та критерії оцінювання:

 1. Розмір сторінки 10×15 см, всі поля по 0,5 см. та альбомна орієнтація (2 бали)
 2. Вставити фонове зображення Тюльпаны (із стандартних малюнків для Windows XP взяти зображення Голубые холмы, у разі відсутності інше зображення), та видалити з нього фон блакитного кольору. (небо) (5 балів)
 3. У правому верхньому куті створити зображення державного прапору та розфарбувати у відповідні кольори. Прапор має бути одним об’єктом.  (4 бали)
 4. Створити запис Зі святом перемоги та розфарбувати його у блакитно-жовтий колір (зверху вниз). (4 бали)
 5.  У лівому верхньому куті створити об’єкт символ пам’яті  у вигляді маку, він повинен переміщуватися, як один об’єкт. (5 балів)

1

 

Завдання 2 (30 балів)

На уроці географії планується підсумкове заняття з теми «Країни Західної Європи». У таблиці 2.3 наведені основні статистичні дані по цих країнах. Потрібно підготувати різні статистичні звіти використовуючи зазначені відомості. Результати роботи зберегти у файлі Завдання2.

 1. На Аркуші 1 створити таблицю Валюта (таблиця 2.1). Таблицю оформити відповідно до зразка. Аркуш 1 перейменувати у Валюта. (2 бали)
 2. На Аркуші 2 створити таблицю Форма правління. Таблицю оформити відповідно до зразка (таблиця 2.2.) Аркуш 2 перейменувати у Форма правління (2 бали).
 3. На Аркуші 3 створити таблицю Західна Європа та оформити її відповідно до зразка (таблиця 2.3.) Значення стовпчиків Форма правління і Валюта заповнити таким чином, щоб можна було вибирати значення з таблиць  Форма правління і Валюта .Аркуш 3 перейменувати у Країни. (2 бали).
 4. На аркуші Країни створити таблицю Звіт (таблиця 2.4.) (3 бали)
 5. У таблиці Звіт обчислити кількість країн з формою правління республіка та кількість країн з формою правління монархія. При зміні форми правління у таблиці Західна Європа результати обчислень повинні змінюватись автоматичною (3 бали)
 6. У таблиці Звіт обчислити загальну площу всіх країн з формою правління республіка та загальну площу всіх країн з формою правління монархія. При зміні форми правління у таблиці Західна Європа результати обчислень повинні змінюватись автоматичною (3 бали)
 7. У таблиці Звіт обчислити загальну кількість населення країн з формою правління республіка та загальну кількість населення країн з формою правління монархія. При зміні форми правління у таблиці Західна Європа результати обчислень повинні змінюватись автоматичною (3 бали)
 8. У таблиці Звіт обчислити загальну кількість населення, що використовує грошову одиницю Євро та загальну кількість населення, що використовує грошову одиницю Швейцарський франк. При зміні офіційної грошової одиниці правління у таблиці Західна Європа результати обчислень повинні змінюватись автоматичною (3 бали)
 9. Побудувати діаграму Населення країн Західної Європи відповідно до зразка (рисунок 2.1). При зміні форми правління у таблиці Західна Європа дані діаграми повинні змінюватись автоматичною (5 балів)

1

 

 

Завдання 3 (30 балів)

Розробити багатотабличну базу даних для предметної області Країни світу. Виконане завданя збережіть у свою папку у файл під ім'ям Завдання3.

Відомо що: у США столиця – Вашингтон, населення – 325 млн., внутрішній валовий продукт (ВВП) – 16700 млрд.дол., населення розмовляє англійською та іспанською мовою; у Канаді столиця Оттава, населення – 35 млн., ВВП – 1518 млрд.дол., населення розмовляє англійською та французькою мовами; у Іспанії столиця Мадрид, населення – 47 млн., ВВП – 1566 млрд.дол., населення розмовляє іспанською мовою; у Австралії столиця Канберра, населення – 23 млн., ВВП – 1436 млрд.дол., населення розмовляє англійською мовою.

 1. Представити наведені дані у вигляді багатотабличної бази даних. (10 балів)
 2. Встановити де потрібно підстановку даних з інших таблиць. (5 балів)
 3. Встановити індекси та зв'язки між таблицями із збереженням цілісності даних. (5 балів)
 4. Дані до таблиць повинні вводитись через форми. (5 балів)
 5. Визначити кількість ВВП на душу населення. (5 балів)

 

Завдання 4 (20 балів)

Створити презентацію при запуску якої, на екрані з'явиться слайд, на якому зображено Декартову систему координат, три точки та кнопку з написом Сховати (3 бали).

При наведенні покажчика миші на будь-яку з трьох точок, біля неї повиння з'явитися її координати (5 балів), які залишаються на екрані до натискання кнопки Сховати (3 бали). При наведенні курсору миші на іншу точку її координати відповідно з'являються біля неї, а біля попередньо обраної точки зникають (6 балів). При натисканні мишкою у межах системи координат ніяких змін не повинно відбуватися (2 бали).

Дизайн системи координат, клітинок, точок, координати точок (колір, розміри, форму стрілок) учасник обирає на власний розсуд. (1 бал).

Результат збережіть у файл під ім'ям Завдання4. 

Останні матеріали:

Завдання першої Всеукраїнської on-line олімпіади "ІТ 2020". I тур

Завдання першої Всеукраїнської on-line олімпіади "ІТ 2020". I тур

Завдання додаткового I туру III етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій 2019-2020 н.р. 9-11 класи, Дніпропетровська область

Завдання додаткового I туру III етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій 2019-2020 н.р. 9-11 класи, Дніпропетровська область

Розв'язок I тура III етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій 2019-2020 н.р. 9-11 класи, Дніпропетровська область

Розв'язок I тура III етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій 2019-2020 н.р. 9-11 класи, Дніпропетровська область

Коментарі:

 Поділитися

 Реклама