Scratch
Новини
Пошук
Про нас
Зворотній зв'язок

Антон Ципко: «Секрети успіху на Олімпіадах — досвід, знання та вчителі»

На цьому тижні в Тегерані завершилася Міжнародна олімпіада з інформатики серед школярів (IOI-2017), де українські учні завоювали одну золоту та дві срібні медалі. Одним із лідерів української команди був 17-річний Антон Ципко. Він здобув золоту нагороду та посів 8-е місце в загальному заліку (найкращий особистий результат наших збірників починаючи з 2006-го року).

 

— Антоне, по-перше, поздоровляю з таким успіхом. Розкажи дещо про себе та нашу збірну на цих змаганнях. — Дякую за привітання. Я з смт. Голованівськ, Кіровоградської області. Навчаюсь у звичайній середній школі, цікавлюсь олімпіадним програмуванням. Цього року я в складі збірної України поїхав на Олімпіаду до Ірану. До складу нашої команди входило четверо учасників: я, Станіслав Томаш з Ужгорода (11 клас, срібло), Ілля Коваль із Харкова (10 клас, срібло) та Назарій Деньга з Кременчука (9 клас, диплом учасника). В Іран ми приїхали ще в минулу п’ятницю. Сам турнір складався з двох змагальних днів. По три задачі на змагальний день. За кожну задачу можна отримати максимум 100 балів. Мій результат — 414 балів із 600 можливих. Це восьмий особистий результат на турнірі. Цього вистачило для золотої медалі. На турнірі було понад 300 учасників. За регламентом половина з них отримує якісь нагороди. Золото, срібло та бронза розподіляються в пропорції 1:2:3. Тому цього року в нашої збірної золото та два срібла.

 

— Що запам’яталося на змаганнях? — Ну, мені загалом важко її з чимось порівнювати, бо це моя перша Міжнародна олімпіада з інформатики. Минулого року я теж потрапив до команди, але турнір IOI-2016 відбувався в російській Казані, і у Міністерстві Освіти вирішили бойкотувати ті змагання. Цього року місце проведення — Іран. Загалом дуже сподобалась організація. Усе було на вищому рівні. Задачі цього року були трохи важчі, ніж зазвичай, але впорався. Дуже гарно цього року виступили представники Японії — у них одразу три золоті медалі. А ось Китай виступив неочікувано погано — «всього» два золота, хоча вони завжди беруть 3-4 золоті медалі. Хоча за збірну США, здається, грав теж представник Китаю, і в нього теж золото.

 

"— В чому секрет успіху азійських школярів? — Думаю, особливого секрету нема. У них дуже сильна конкуренція та підтримка держави. Звідси й результати.

 

— В Україні з цим важче? Як проходить підготовка до Олімпіад в Україні? — У нас переможцям всеукраїнських та міжнародних змагань платять стипендії. Учасники олімпіад також мають додаткові бали під час вступу до вишів. З організацією нашої поїздки нам посприяла компанія RiverSoft, вона ж допомогла організувати літню та зимову школи в Кременчуці для підготовки до змагань. За результатами Всеукраїнської олімпіади визначають вісім кращих учасників. Потім з ними проводять збори і визначають чотирьох кращих. Вони і їдуть у складі збірної України на міжнародні змагання.

 

— Який секрет успіху в підготовці? — Багато що залежить від учителів. Я займаюсь дистанційно з вчителем із Кременчука Мельником Валентином Івановичем і їжджу на підготовчі школи, де багато чого цікавого розказують. Ми розв’язуємо задачі онлайн. Але, наприклад, у Мельника ми розв’язуємо задачі разом. І є стимул їх розв’язувати — уже там з’являється дух змагання, і це затягує. На жаль, нам в Україні бракує підготовчих турнірів.
Джерело

Останні матеріали:

Li-Fi: Майбутнє інтернету

Робот Софія приїхала до Києва

Google святкує 20 років

Коментарі:

 Поділитися

 Реклама